Az egészséges nassolás 1X1-je

Az egészséges nassolás 1X1-je

Induljon a nassolás, de csakis egészségesen!

Tudtad, hogy a nassolás nagymértékben hozzájárul a napi optimális tápanyagbevitelhez? Így csak bátorítalak, hogy ne mondj le róla, inkább válassz olyan ételeket, amelyek tápanyagdúsak. Tehát inkább nassolj minthogy sóvárogj a finomság után! Kíváncsi vagy, melyek a legegészségesebb alternatívák? Olvass tovább, hiszen mindenre fény derül!

Milyen előnyökkel jár az egészséges nassolás?

Az egészséges tápanyagbevitel számos jótékony hatással rendelkezik, nézzük melyek ezek:

  • fokozott tápanyagbevitelt biztosít
  • segít fenntartani az ideális energiaszintet
  • gyorsan feltölti a kimerült “rendszert” torna, illetve edzés után
  • támogatja az ideális súly megtartását

A uzsonnázás például remek alkalom arra, hogy növeljük a tápanyagdús ételek bevitelét a szervezetünkbe – olyan ételeket, amelyek a kalóriatartalmukhoz képest nagyarányban tartalmaznak vitaminokat, ásványi anyagokat és rostokat. A legtáplálóbb élelmiszerek, ha eszegetnél valamit a: zöldségek, gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabonák, tenger gyümölcsei, tojás, bab, diófélék és magvak.

Milyen ételeket érdemes kerülni a nassolás ideje alatt?

Összehasonlításképpen, a felesleges kalóriatartalmú ételek azok, amelyek kevés tápanyagot kínálnak a magas kalóriatartalom mellett. Sok betegség összefüggésbe hozható az ilyen „üres tápanyagtartalmú” ugyanakkor kalóriadús élelmiszerek nem megfelelő bevitelével. Hasonló krónikus betegségek, mint az elhízás, a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri betegségek, a rák, a fogászati ​​betegségek és a csontritkulás. Mind az étrenddel kapcsolatosak és a leggyakoribb halálokozók a világon.

Leegyszerűsítve, az üres kalóriák helyett az egészséges snack választása javíthatja az általános egészségi állapotot, és csökkentheti a krónikus betegségek kialakulásának kockázatát.

Mit jelent akkor az egészséges nassolás?

Az élelmiszerekből energiát nyerni nem azt jelenti, hogy megtaláljuk a manapság divatos „szuper ételeket”, vagy gyorsan kiiktatjuk a cukrot az életünkből, hanem hogy egészséges ételeket fogyasztunk éjjel-nappal, vagyis főétkezésekkor és a csipegetések alkalmával is.

A napi rendszeres nassolás magas szinten tarthatja az energiaszintet! Miért?

A koffeintartalmú italok, mint az energiaital vagy a nagymértékű cukrot tartalmazó ételek, mint a fánk hosszútávon nem tesz jót szervezetünknek. Míg a cukor gyorsan megemelheti a vércukorszintünket (az energialöket illúzióját keltve), képes lelassítani a testet, és még fáradtabbnak és éhesebbnek éreztetni a szervezetet.

Az egészségtelen nassolás egy példája, ha a hűtőből kivett fánkokat fogyasztunk főétkezések között.

Ezzel szemben az egészséges változatok lassú felszívódás mellett hosszútávú utánpótlást biztosítanak a szervezeted számára!

Mikor van itt a nassolás ideje?

Vércukorszintünk jelzi agyunk számára, hogy mikor kell enni. Konkrétan az étkezés után a vércukorszint megemelkedik, majd csökken. Ahogy a szint csökkenésnek indul, beüt a fáradtság, amelynek megelőzésére segítségül hívhatod a falatozást! Az főétkezések közötti tápanyagbevitel segíthet megakadályozni, hogy ez a szint túl alacsonyra csökkenjen.

Vagyis ha megfelelően egyenletes a vércukorszintünk, a nap folyamán megelőzhetjük a későbbi energia-összeomlást. De akár azt is, hogy annyira éhesek legyünk a következő főétkezéskor, hogy mindent megegyünk ami a szemünk elé kerül.

Sikerült meggyőznöm a nassolás fontosságáról?

Ha szeretnél egészséges nasi recepteket, akkor itt találsz jó néhány mennyei, szupergyors és egyszerűen elkészíthető egészséges receptet! Egészségedre!

5 tipp a túlevés ellen

5 tipp a túlevés ellen

Közeleg a húsvét, ami sokaknak egyet jelent a böjti időszak végével. Azonban tudom, hogy nem mindenki halad ugyanolyan menetrend szerint, és az is könnyen előfordulhat, hogy Te még most kezded, esetleg nyakig benne vagy a tavaszi méregtelenítésben.  

Ha a húsvét nálatok is a családi összejövetelekről, és a terített asztalokról szól, akkor bizony nem árt, ha odafigyelsz, nehogy a túlevés csapdájába ess, főleg ha erre az időre már a böjtölést is abbahagyod.

Ha inkább megelőznéd a túlevés kellemetlenségét, akkor olvasd el 5 pontos segítségemet!

A húsvéti családi összejöteleken különösen nagy a túlevés veszélye.

5 tipp a kisördög legyőzésére a túlevés ellen

Hosszú méregtelenítő kúrák után hajlamos vagy túlenni magad? Attól tartasz, könnyen előfordulhat, hogy hasfalrepedéssel fogsz feküdni az ágyadban, brutál teltségérzettel, és már most látod előre, hogy mennyire meg fogod bánni?

Ha szem előtt tartod tippjeimet, könnyen elkerülheted a túlevés nyomasztó érzetét!

  • Válogass! Ne vegyél el az asztalról olyan sokat! Válassz egy könnyű salátát, levest vagy előételt; svédasztalon ezek általában kisebb adagok, ha pedig otthon esztek, akkor ne edd végig a teljes menüt. 
  • Válassz magas rosttartalmú ételeket! Ilyenek a zöldségek, gyümölcsök, a bab és a teljes kiőrlésű gabonák. Ezek amellett, hogy laktatóak, sok-sok energiát adnak. 
  • Rágd meg jól a falatot! Ezzel megkíméled az emésztőrendszeredet, valamint időt adsz az agyadnak, hogy észlelje, ha már eleget ettél. 
  • Igyál sok vizet! Gyakran hajlamosak vagyunk összekeverni az éhséget a szomjúsággal. 
  • Édesség: egyél, de csak mértékkel, nem kell a vendégségben az összes édeset megkóstolni, vagy ha szeretnél mindegyikből enni, kérd meg a házigazdákat, hogy csomagoljanak Neked otthonra. Hidd el, ennek mindenki örülni fog.

Útmutató az energiaszint növelésére.

Bevált megoldás a túlevés ellen

Ha a túlevés problémája nem csak a húsvéti időszakban van jelen az életedben, és inkább bebiztosítanád magad egyéb eszközökkel is, akkor töltsd le az ingyenes ebook-omat! Ebben segítséget kapsz,  mit tegyél az ételeidhez, hogy javíts az emésztéseden, anyagcseréden, ugyanakkor növeld az energiaszintedet is. Itt tudod letölteni.

Remélem, hogy hasznosnak találtad tippjeimet, és sikerül beépíteni mindennapjaidba az útmutatóban összefoglalt tanácsaimmal együtt.

Ha szeretnél rálépni az egészséges életmód olykor nehézkes, ám varázslatos útjára, vedd fel velem a kapcsolatot, mindenben segítek!

Kevés vagy sok a gyomorsavad?

Kevés vagy sok a gyomorsavad?

Mostanában egyre többször derül ki az ügyfeleimnél, hogy étkezés után úgy érzik, mintha marná a sav a gyomrukat. Mivel hosszútávon elég sok kellemetlenséget, fájdalmat tud okozni a túl sok sav, de a kevés sem kellemes, ezért érdemes minél hamarabb orvoshoz fordulni vele.

De mikor forduljunk orvoshoz?

Hoztam egy otthon elvégezhető tesztet, ami segít megállapítani, hogy van-e gond. Természetesen ez nem egy orvosi értelemben vett  diagnosztikai teszt, de arra jó, hogy  kiderítsük kell -e szakemberhez fordulni. A tesztelés rendkívül egyszerű és alig kell hozzá valami: ha a szódabikarbónát a vízhez adjuk, akkor kémiai reakció alakul ki. Ha ezt a keveréket megiszod, akkor a gyomorban a sósavval keveredik és gáz keletkezik. Ez a gáz böfögést okoz. Attól függően, hogy mennyit és milyen gyakran böfögsz utána jelzés értékű, hogy mennyire vagy savas. A pontos mennyiségek kommentben olvashatók. Természetesen ha nincs túl nagy gond, akkor vannak módszerek, ételek, italok, amelyekkel tudunk a helyzetünkön változtatni.

A teszt kipróbálásának lépései:
1| Keverj el 1/4 teáskanál szódabikarbónát 2,5 dl hideg vízzel.
2| Reggel ezt idd meg először – még mielőtt bármit ennél vagy innál.
3| Nézd meg, hogy mikor böfögsz először és az mennyi ideig tart, illetve hogy egymás után hányszor.
4| Végezd el ezt a tesztet háromszor egy hét alatt, hogy kapj egy átlagot.

Eredmény:
Ha elegendő gyomorsavad van, akkor valószínűleg 2-3 percen belül böfögni fogsz párat. Ha ennél hamarabb és többet böfögsz, akkor nagy valószínűséggel túl sok a gyomorsavad. Ha kevesebbet, vagy tovább tart, akkor túl kevés a gyomorsavad. A tesztet nem szabad túl gyakran megismételni, mert hosszútávon és túl gyakran használva a szódabikarbóna csökkenti a gyomorsavat. Valamint ha bármi diszkomfortérzeted van és úgy gondolod, hogy az a gyomorsavval függ össze, akkor ne késlekedj, és irány a szakorvos.

Nem fér bele az idődbe az egészséges étkezés? Elárulom a titkát!

Nem fér bele az idődbe az egészséges étkezés? Elárulom a titkát!

Igyekszel egészségesen étkezni, de nehezen tudod tartani az elfoglalt, szoros napirendet igénylő életed  során? Esetleg sokat vagy úton?

Lehet, hogy egyszerű valami gyors és kényelmes dolgot megenni „útközben”, de sajnos ezek a „gyors” ételek gyakran kevésbé táplálóak, mint azok, amelyek esetleg több odafigyelést igényelnek. Ráadásul az sem kevés pénz, amelyet ezekre a harapnivalókra, gyorséttermi ételekre költesz.   

Szerencsére van válasz az ebédidőben felmerülő gondjaidra… az étkezés előkészítése!

Tudom, elsőre nem hangzik túl felemelően, sőt! mondjuk ki döbbenetes, ha arra gondolunk, hogy mostantól mindent Te fogsz főzni. De a helyzet az, hogy nem kell egyszerre, egy egész évre elegendő ételt elkészítened, és a fagyasztóba tenni. Kezdheted kicsiben is, vagyis elég, ha csak néhány napra vagy egy hétre készülsz fel előre.

Először is: válassz olyan napot, amikor van egy kis extra időd és megtervezheted a menüdet pár napra. Ez alapján már tudsz bevásárlólistát írni, elmenni, vagy esetleg „kiadni” a bevásárlás feladatát valamelyik családtagodnak. Ezt követheti a heti ebéd elkészítése közvetlenül azután, hogy bevásároltál.

Kezdd olyan egészséges receptekkel, amelyeket már készítettél és szívesen készíted, mert mindez segít beletanulni az új rutinba.  Ha már van sikerélményed és jól érzed magad, próbálj ki új és bonyolultabb recepteket.

Ha követed ezeket a tippeket, hidd el  pillanatok alatt az ételkészítés szakértője leszel és egyre jobban fogod magad érezni, mert meg lesz a főzés rutinja, ugyanakkor tudod, hogy egészségeset fogsz enni….akár útközben is.

“Álmodj nagyot. Kezdd kicsiben! De legfőképpen kezdd el!”  -Simon Sinek

Ha pedig inspirációra vágysz, gyere az FB csoportomba

Mennyi egy adag egy étkezés során?

Mennyi egy adag egy étkezés során?

Nem könnyű kérdés, hisz nehéz anélkül meghatározni, hogy tudnánk mennyit mozogsz, milyen az anyagcseréd stb. De ha mégis szeretnénk valamilyen viszonyítási rendszert, akkor szerintem a legegyszerűbb a kezedet használni, mivel az adag a Te „méretedtől” is függ, ez egy szuper és egyszerű „mérési” forma, ha nem szeretnéd folyamatosan a mérlegedet használni, mert valljuk be arra nincs mindig lehetőség.

  • egy ökölnyi egy adag szénhidrát – egy adag kenyér kb. egy CD méret
  • egy tenyérnyi egy adag hús
  • egy maréknyi egy adag zöldség vagy gyümölcs
  • édes kencék kb. 2 teáskanálnyi
  • olaj, vaj: a mutatóujjunk felső ujjpercének megfelelő mennyiség

Ez remekül használható, ha szeretnénk megtartani a súlyunkat, csökkenteni a zsír mennyiségét a szervezetünkben, de abban is segít, ha nem szeretnénk, hogy a szervezetünk egész nap az emésztéssel legyen elfoglalva.

Vizsgáld meg mennyit eszel egy -egy étkezés során, használd ehhez az öklödet! Megfelelő mennyiséget eszel vagy Te is túleszed magad? Jöhetnek a kommentek!

Ha szeretnél több hasznos tartalmat tőlem, kövesd Facebookon is az Edinaturally-t vagy lépj be zárt csoportomba.

 

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.

Pin It on Pinterest