A fogyókúra a tervezéssel indul, nem pedig a NEM evéssel!

A fogyókúra a tervezéssel indul, nem pedig a NEM evéssel!

Sokszor hallottuk már, hogy ha fogyókúrázunk, akkor mennyire fontos a tervezés, vagyis a napi étkezés meghatározása és a táplálék-összetétel kontrollálása, enélkül ugyanis nehéz sikereket elérni.

 

Aki valaha is szeretett volna fogyni az bizonyára elővette a legokosabb barátját a „guglit” és rákeresett mi is ilyenkor a teendő, mi a legnépszerűbb fogyókúrás módszer. Ha kitartóan olvasgatunk a témáról, akkor össze is áll a kép: mozogj nagyon sokat, egyél nagyon keveset, vagy ne is egyél és már el is érted a hőn áhított súlyodat.

 

Ilyenkor több lehetőségünk is van:

 

  • megfogadjuk a tanácsot és belevágunk,

Következmény: 1 hónap elteltével, amikor már olyan éhesek vagyunk, hogy bármelyik kifőzde komplett menüsorát meg tudnánk enni a legközelebbi vacsoránkra és a mérleg ehhez képest alig változott feladjuk.NEKÜNK EZ NEM MEGY.

  • megfogadjuk a tanácsot és nem vágunk bele

Következmény: semmi sem fog változni, mert már az elején tudjuk, hogy NEKÜNK EZ NEM MEGY.

 

A kudarcélmény hatására mind a két esetben elgondolkozunk, hogyan csinálta a szomszéd, aki tényleg lefogyott, vagy a kollégánk, aki mindig energikus és még le is adott pár kilót. Aztán megérik a következő gondolatunk, hogy nem mi vagyunk a „hibásak”, nem mi vagyunk rosszul összerakva, hisz ha igaza van a „guglinak”, akkor miért nem nádszál vékony, szuper bombázók járkálnak az utcákon hisz a fogyás képlete olyan pofonegyszerű.

Fogyni sport nélkül az Ideal body segítségével (is)!

Nézzük, mit érdemes tennünk ilyen esetben!

 

A megoldás kulcsa a tervezésben rejlik, vagyis a napi étkezésünk megreformálása és annak tudatos előkészítése. Azt talán már hallottad, hogy a fogyás 70-80%-ban az étkezésen, 20-30% -ban pedig a mozgáson múlik, vagyis sokkal többet nyom a latba, hogy mit és mennyit eszel, mint az, hogy voltál- e konditeremben.

 

Hogyan fogj hozzá a fogyókúrád tervezésének?

 

Az első dolog, amit érdemes figyelembe venni, hogy azok a plusz kilók nem egyik napról a másikra jöttek föl, ezért máról holnapra nem fogunk tudni lefogyni, és ne is akarjunk.

 

Azon is érdemes gondolkodni, hogy mennyit szeretnénk fogyni és ezt milyen időtartamban. Ennek függvénye az, hogy mennyire lesz szigorú a diétánk.

 

A kezdetekkor mindenképpen érdemes megvizsgálni, hogy jelen pillanatban hogyan táplálkozunk. Nagyon sokszor előfordul, hogy valaki eszik a munkahelyén, eszik otthon, eszik útközben, és észre sem veszi, hogy nap során mennyi felesleges kalóriát fogyasztott. Elég  gyakori az is, hogy valaki nem evett elég reggelit, és már tíz órakor nagyon éhes, amire nem készült, ilyenkor pedig az a legegyszerűbb, ha bekap egy csokit vagy elmegy a legközelebbi pékségbe és vesz egy péksüteményt.

 

Nemcsak a kalóriákat kell számba venni, hanem azt is mennyi folyadékot fogyasztunk. Sok fogyókúrázó azzal rontja el a folyamatot, hogy nem elegendő mennyiségű folyadékot fogyaszt. A folyadék alatt a vizet, a gyógyteát vagy a hígított gyümölcslevet kell érteni.

 

Nos, ha ezeket nagyvonalakban megtervezted, akkor jöhet a részletes tervszerű, napi bontású étkezési terv. Borzalmasan hangzik? Első hallásra, ha soha nem terveztél, akkor tutira, de szeretnélek megnyugtatni, hogy 3-4 hét alatt bárki belejön, aki rászánja az időt.

 

Gondolnunk kell arra, mit eszünk majd reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára és vacsorára a nap folyamán. Ha nincs pontos tervünk, sokkal nagyobb az esélyünk arra, hogy elcsábuljunk. A tervezésnél figyelembe kell venni, hogy hol leszünk és mit csinálunk. Ha egész nap egy konferencián ülünk, érdemes készülni és magunkkal vinni például egy fehérjeturmixot, ami tartalmaz minden fontos tápanyagot, amire a szervezetünknek szüksége lehet.

 

Az semmiképpen sem lehet megoldás, ha úgy akarunk fogyni, hogy kihagyunk egy-egy étkezést, mert ez nem szolgálja a fogyókúránkat és egészségtelen is. A szervezetünk ugyanis úgy van összerakva, hogy ha nem kap élelmet, akkor azt érzékeli, hogy raktároznia kell. Ez azt jelenti, hogy hiába ugrik le pár deka, ennél több fog visszajönni, ahogy elkezdünk ismét enni.

 

Ennek a tervezésében nyújthatnak nagy segítséget az IdealBody Diétás Fehérjeturmixai abban az esetben, ha betervezzük, hogy melyik étkezést szeretnénk velük kiváltani. Ezek a turmixok ugyanis egy komplett étkezést váltanak ki, vagyis minden szükséges tápanyagot és vitamint tartalmaznak: fehérjét, szénhidrátot, rostot, zsírsavat, ásványi anyagokat és 23 féle vitamint. Vagyis, amikor turmixot fogyasztasz nem kell mást enned.

 

Ha a Te fejedben sem fér össze a diéta szó a szénhidrát, illetve a cukor kifejezésekkel, akkor most elárulom neked, hogy ezek nélkülözhetetlen dolgok a sikeres fogyás érdekében! A testednek szüksége van energiára, amiből működni tud egész nap, ezt pedig a fent említett tápanyagokból nyeri. Arra kell csak ügyelned, hogy ne vidd túlzásba és megfelelő mennyiséget fogyassz belőlük!

Ha az IdealBody turmixokat választod, ezt számolgatnod sem kell!

Te melyik főétkezésedet vagy uzsonnádat fogod kiváltani vele?

 

 

 

Tárolás művészete, avagy mit tartsunk a konyhapulton 

Tárolás művészete, avagy mit tartsunk a konyhapulton 

Ezen a héten a családi háztartásod 126 dkg, azaz több mint 1 kg ételt fog kidobni! Igen, jól olvastad! Ugyanis ennyi a magyar átlag…18 dkg/háztartás/nap

 

Mit dobunk ki?

 

  1. Készételeket: sokat főzünk, mert nem akarjuk, hogy bárki éhen maradjon, inkább kidobjuk a maradékot. Sokat is szedünk ki a tányérra, de ez egy másik történet
  2. Zöldséget és gyümölcsöt: túl sokat vásárolunk, és elfelejtjük megenni, illetve odaadni a családtagoknak, hogy egyék meg.
  3. Pékárukat: túl sokat veszünk. Ez jellemzően magyar szokás, mert mindenhez szeretünk kenyeret enni. 

 

A friss termékek drágák lehetnek, és nincs is annál bosszantóbb, mint későn jutsz hozzá a gyümölcsökhöz és zöldségekhez, csak akkor, amikor már nem ehetők.

A hűtő rendszerezés legszebb része az eredmény.

 

 

Milyen gyümölcsök és zöldségek kerüljenek a konyhapultra vagy a gyümölcsös tálba? 

 

Azok, amelyek érzékenyebbek a hidegre, és valójában frissebbek maradnak, ha szobahőmérsékleten tároljuk őket! 

Ezek közé tartoznak a következők: 

Banán, bazsalikom, uborka, padlizsán, fokhagyma, grapefruit, zöldbab, citrom, lime, hagyma, narancs, burgonya, nyári tök, édesburgonya, görögdinnye -egészben, cukkini

 

Ha ezeket a gyümölcsöket és zöldségeket a hűtőben tárolod, értékes helyet foglalnak! Tartsd őket inkább a pulton. Ha jól látható helyen tárolod a termékeket, az arra is emlékeztetni fog, hogy meg kell enni őket!

 

A következő termékek a hűvösebb hőmérsékletet kedvelik, és tovább maradnak frissek, ha a hűtőben tárolod őket: 

alma, spárga, áfonya, brokkoli, kelbimbó, káposzta, sárgarépa, karfiol, cseresznye, koriander, kukorica, sötét leveles zöldségek, szőlő, póréhagyma, saláta, petrezselyem, borsó, gránátalma, málna, eper

 

Egyes gyümölcsök és zöldségek szeszélyesebbek, és jobban szeretik, ha érésig a pulton tárolják őket, majd a hűtőszekrénybe kerülnek, hogy ott is maradnak felhasználásig.

Ezen -nevezzük- temperamentumos tételek közé a következők tartoznak: 

sárgabarack, avokádó,kiwi,mangó, dinnye,nektarin,őszibarack, körte, ananász, szilva

A zölsdégek és gyümölcsök megfelelő tárolása segít abban, hogy minél kevesebb élelmiszer hulladékot termelj.

 

Annak meghatározása, hogy a termékeket a hűtőszekrényben vagy azon kívül tárold-e, csak a csata egyik fele – a másik tényező, amit figyelembe kell venned, hogy bizonyos gyümölcsöket és zöldségeket tárolhatod -e együtt, vagy külön kell tárolnod őket.

 

De szerintem most ennyi elég is, irány a konyha és kezdheted is a válogatást, átrendezést. Ha pedig segítségre van szükséged, dobj egy üzenetet a hello@edinaturally.com email címre és segítek.

 

Így spórolj a főzésen! Megosztok 4 fontos szempontot!

Így spórolj a főzésen! Megosztok 4 fontos szempontot!

Elfoglalt menedzserként, vállalkozóként, a teendői között zsonglőrködő édesanyaként bizonyára Te is sokszor szembesülsz azzal, hogy jó lenne valami egészségeset, ugyanakkor finomat készíteni, de MIKOR?

Mivel azonban sürget az idő és nincs mód tovább tanakodni, megfőzöd a jól bevált és unalomig ismételt valamelyik receptedet. Ha minden hozzávalót megtalálsz otthon, akkor halleluja, ha pedig nem, akkor önostorozásba kezdesz, hogy miért nem jutott hamarabb eszedbe a bevásárlás, mert ott mentél el a bolt mellett.

Ismerős a helyzet?

Most olyan megoldást kínálok Neked, amely akár egész életedre hatással lehet! Persze most mondhatod, hogy ezek túl nagy szavak, vagy túl költői módon fogalmaztam, de hidd el, ha odafigyelsz a táplálkozásodra, akkor sokkal jobb egészségnek örvendhetsz. Ha pedig a finom fogásokat gyorsabban előállítod mint eddig, akkor marad időd magadra is! Ugye, hogy ez a két tényező már elegendő ahhoz, hogy megváltoztasd az életed?

Így spórolj az időddel! Készítsd elő az alapanyagokat!

Így spórolj!

Ha jól csinálod az ételek előkészítésével rengeteg időt, pénzt és kidobandó ételt spórolhatsz meg, valamint az egészségedre is jó hatással lesz.

IDŐ

Vacsorakészítés és mosogatás után, tényleg mindent ki akarsz tenni ismét az asztalra és nekiállni ebédet készíteni másnapra? Szerintem nem. Tehát az étel előkészítés egyik fő előnye, hogy sok konyhakész ételed van, amelyből már gyerekjáték a főzés.

ÉTELEK KIDOBÁSA

Az ételek előkészítése segít csökkenteni a pazarlást! Amikor összeállítod a heti adagokat, pontosan tudod, hogy mennyit kell elkészíteni, mire lesz szükséged. Így búcsút inthetsz a hűtőszekrény hátuljában felejtett hozzávalóknak vagy maradékoknak. Itt találhatsz még több ötletet!

PÉNZ

Az étel előkészítés lehetővé teszi, hogy pénzt takaríts meg azáltal, hogy nagyobb mennyiségben vásárolsz és akár lefagyasztod későbbi felhasználásra.

Spórolj időt az akciós termékekkel! Hiszen ezekből mindig be tudsz tárazni, hogy legyen otthon egyrészt egy alapkészleted, másrészt, ha jó áron van és eláll, akkor így is megtakaríthatsz egy kis időt. Olyan alapvető alapanyagok, mint az olívaolaj, fűszerek, tészták, fagyasztott zöldségek, gyümölcsök sokáig elállnak megfelelő tárolással.

Így spórolj: leárazásokkor tárazz be tartós élelmiszerekből!
EGÉSZSÉG

Végül, ellentétben a feldolgozott ételekkel, ez a módszer teljes kontrollt biztosít afelett, hogy mi kerül a tányérodra! Tökéletes azok számára, akik  egészségesebben szeretnének élni, és elérni az életmódváltáshoz fűzött céljaikat.

Ugye milyen jól hangzik? Ha Te is szeretnél elmerülni és most kicsit több időt szánni a tanulásra, hogy utána heti szinten spórolj a főzésre szánt idődön, valamint azt esetleg inkább a családra, magadra, vagy valamilyen hobbira fordítsd, akkor jó hírem van, hiszen egy ingyenes, 5 napos kihívásra szeretnélek meginvitálni, hogy elsajátítsd az ehhez szükséges alapokat! Találkozunk?

10 tipp a méreganyagok csökkentéséért

10 tipp a méreganyagok csökkentéséért

A tisztítókúrák története az ősidőkre nyúlik vissza!

Gondoljunk csak a különböző típusú vallási böjtökre, illetve megtisztulási szertartásokra, amelyek ugyan kicsit másképp, de a mai napig jelen vannak a hétköznapjainkban. Ezt figyelembe véve tehát egyáltalán nem újkeletű, modernkori találmány a méregtelenítés, éppen ezért fontossága számottevő. Az viszont, hogy ki hogyan méregteleníti a szervezetét nagyon változó.

Hogyan szabadulj meg a méreganyagok sokaságától?

Csinálhatsz rövid intenzív vagy hosszú, lazább méregtelenítő kúrát is. Bármelyikről is legyen szó, egy biztos, ha jobban érzed magad tőle, akkor a legvégén már arra fogsz törekedni, hogy beépítsd ezt a mindennapjaidba, azaz méreganyagmentesen táplálkozz. Ez nem lehetetlen! Olvass tovább, és megmutatom, hogyan csináld!

A méreganyagok eltávolításához szükséges zöldségeket nyersen, felvágva fogyaszthatjuk.

Íme 10 tipp a méreganyagok ellen

  1. Fogyassz egészséges zsírokat és olajokat! Ezek azért fontosak, mert energiát adnak a méregtelenítéshez. Ezenkívül az Omega-3 zsírsavak gyulladásgátló tulajdonsággal is rendelkeznek.
  2. Zárd ki a finomított lisztet! Ezek a termékek gyakran tartalmaznak adalékanyagokat és tartósítószereket.
  3. Felejtsd el a cukrot! A rossz baktériumok cukorral táplálkoznak.
  4. Egyél rostot teljes értékű táplálékforrásból! A rost felgyorsítja a hulladék eltávolítását és támogatja a bélflórát.
  5. Egyél olyan ételeket, amelyek támogatják a máj működését! A májat támogató élelmiszerek közé tartozhatnak: alma, spárga, bogyós gyümölcsök, fekete bors, citrusfélék, sötét zöld levelesek, erjesztett/fermentált élelmiszerek, lenmag, gyömbér, gyökérzöldségek, tengeri zöldségek.
  6. Vigyél be a szervezetedbe pre- és probiotikumokat! Mindkettő elősegíti a jótékony baktériumok növekedését a bélben, egyéb előnyök mellett. Inulin: az élelmiszerekben található prebiotikum a következő ételekben lelhető fel: spárga, banán, cikória gyökér, gyermekláncfű gyökér, fokhagyma, csicsóka, hagyma, kefír, joghurt, kombucha, fermentált zöldségek, savanyúkáposzta.
  7. Korlátozd a túlsütött húsok fogyasztását! A túlsütött, megégetett ételek, például a szénen grillezett és sült ételek PAH- és HCA-toxinokat szabadítanak fel, amelyek gyulladást okozhatnak.
  8. Biztosítsd a szervezeted számára a megfelelő mikrotápanyagokat! Az élelmiszerekben található mikrotápanyagok, amelyek elősegítik a méregtelenítést és segíthetik a bélnyálkahártya helyreállítását: folát, szelén, D-vitamin, cink.
  9. Tölts több időt a szaunában! Az infra szauna a legjobb – 15 percnél hosszabb idő szükséges a zsírban oldódó méreganyagok távozásához.
  10. Igyál minél több vizet és gyógyteát! Ahhoz, hogy a méreganyagok távozni tudjanak elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű víz/tea elfogyasztása.

A méreganyagok eltüntetéséhez a szervezetből igyál sok vizet, amelyeket ízesíts gyümölcsökkel.

Kíváncsi vagy, hogy milyen gondokat okozhat, ha a méreganyagok eluralkodnak a szervezetedben? Olvasd el a témában írt blogbejegyzésemet!

Az érzelmi evés 5 jele

Az érzelmi evés 5 jele

Gyakori tevékenység, szinte már megszokott, hogy ha idegesek, feszültek vagyunk eszünk pár falatot, hogy megnyugodjunk. De az is gyakran előfordul, hogy keveset alszunk, esetleg nem pihentük ki magunkat és délután egy kis csokoládéval segítünk az energiaszintünknek, hogy ébren tudjunk maradni és koncentrálni.

Napközben meglepjük magunkat pár szelet sütivel, mert megérdemeljük, vagy az esti családi tévénézés elengedhetetlen kelléke a chips és egyéb ropogtatnivalók.

Ismerős tevékenységek? Te is tudod, hogy miről beszélek?

Nincs azzal semmi gond, hogy időnként ünneplünk, vagy lazításként eszünk egy kis csokit. Arra azonban fontos odafigyelni, hogy a különböző hangulatváltozásokra való evés ne váljon rutin reakcióvá, így ugyanis könnyen az érzelmi evés csapdájába eshetünk.

Ha hangulatunk rossz, gyakran az evésben látjuk a vigaszt - ez az érzelmi evés egyik formája.

Mi az az érzelmi evés?

Valójában egyáltalán nem könnyű meghatározni, hogy mit is nevezünk érzelmi evésnek, hisz ha belegondolunk mindannyian eszünk néha érzelmi okokból. Ki ne érezte volna már azt, hogy kell valami „ütőset ennie”, vagyis édeset, sósat, esetleg zsírosat, hogy bizonyos helyzetben jobban érezze magát, vagy esetleg megnyugtassa az idegeit, elűzze az unalmát, csak hogy néhány tipikus esetet soroljak fel.

Ha azonban meg kell határozni ezt a fogalmat, és hogy mit jelent számomra, akkor én azt mondanám, hogy a TE kapcsolatod az evéssel, a Te ételválasztásod és az érzelmi motivációd a választás mögött.

Érzelmi evés – ezekre a jelekre figyelj fel!

Ezen szempontok figyelembevételével azonban még mindig nem egyszerű beazonosítani mi is történik velünk, ugyanis ehhez nagyfokú önismeretre van szükség és arra, hogy megpróbáljuk magunkat kívülről látni. Így talán sokkal többet segítenek azok a jelek, amelyeket érzelmektől függetlenül tudunk realizálni az evésünkkel kapcsolatban.

Melyek ezek a jelek?

  1.  sokszor eszel egyedül vagy titokban, 
  2. egyedül olyan ételeket eszel, amelyeket mások társaságában nem fogyasztasz, kizárólag magányosan
  3. elrejted a csomagolását annak, amit ettél
  4. gyakori a súlyingadozásod
  5. esetleg nehezen megy az alvás (nincs semmilyen egészségügyi oka az alvászavarodnak)

 

Ha ezek közül  az intő jelek közül egyet, vagy akár  többet is be tudsz azonosítani magaddal kapcsolatban, akkor itt az ideje, hogy farkasszemet nézz a lehetséges okokkal. 

Használd ezt a helyzetet arra, hogy tudatosabb legyél a táplálkozásoddal, egészségeddel kapcsolatban. Ha beazonosítod a problémádat, akkor lényegesen egyszerűbb lesz változtatni, és az is könnyen előfordulhat, hogy egyéb egészségügyi kérdéseidre is megkapod a választ.

Ha segítségre van szükséged az érzelmi evés leküzdésében, keress bizalommal!

Nem lesz könnyű a fel- és beismerés, ugyanakkor olyan változást tudsz előidézni, olyan önismereti útra tudsz lépni, amely a egész életedre pozitív  hatással lehet. Ha segítségre van szükséged akkor pedig gyere, segítek

 

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.