A tisztítókúrák története az ősidőkre nyúlik vissza!
Gondoljunk csak a különböző típusú vallási böjtökre, illetve megtisztulási szertartásokra, amelyek ugyan kicsit másképp, de a mai napig jelen vannak a hétköznapjainkban. Ezt figyelembe véve tehát egyáltalán nem újkeletű, modernkori találmány a méregtelenítés, éppen ezért fontossága számottevő. Az viszont, hogy ki hogyan méregteleníti a szervezetét nagyon változó.
Hogyan szabadulj meg a méreganyagok sokaságától?
Csinálhatsz rövid intenzív vagy hosszú, lazább méregtelenítő kúrát is. Bármelyikről is legyen szó, egy biztos, ha jobban érzed magad tőle, akkor a legvégén már arra fogsz törekedni, hogy beépítsd ezt a mindennapjaidba, azaz méreganyagmentesen táplálkozz. Ez nem lehetetlen! Olvass tovább, és megmutatom, hogyan csináld!
Íme 10 tipp a méreganyagok ellen
- Fogyassz egészséges zsírokat és olajokat! Ezek azért fontosak, mert energiát adnak a méregtelenítéshez. Ezenkívül az Omega-3 zsírsavak gyulladásgátló tulajdonsággal is rendelkeznek.
- Zárd ki a finomított lisztet! Ezek a termékek gyakran tartalmaznak adalékanyagokat és tartósítószereket.
- Felejtsd el a cukrot! A rossz baktériumok cukorral táplálkoznak.
- Egyél rostot teljes értékű táplálékforrásból! A rost felgyorsítja a hulladék eltávolítását és támogatja a bélflórát.
- Egyél olyan ételeket, amelyek támogatják a máj működését! A májat támogató élelmiszerek közé tartozhatnak: alma, spárga, bogyós gyümölcsök, fekete bors, citrusfélék, sötét zöld levelesek, erjesztett/fermentált élelmiszerek, lenmag, gyömbér, gyökérzöldségek, tengeri zöldségek.
- Vigyél be a szervezetedbe pre- és probiotikumokat! Mindkettő elősegíti a jótékony baktériumok növekedését a bélben, egyéb előnyök mellett. Inulin: az élelmiszerekben található prebiotikum a következő ételekben lelhető fel: spárga, banán, cikória gyökér, gyermekláncfű gyökér, fokhagyma, csicsóka, hagyma, kefír, joghurt, kombucha, fermentált zöldségek, savanyúkáposzta.
- Korlátozd a túlsütött húsok fogyasztását! A túlsütött, megégetett ételek, például a szénen grillezett és sült ételek PAH- és HCA-toxinokat szabadítanak fel, amelyek gyulladást okozhatnak.
- Biztosítsd a szervezeted számára a megfelelő mikrotápanyagokat! Az élelmiszerekben található mikrotápanyagok, amelyek elősegítik a méregtelenítést és segíthetik a bélnyálkahártya helyreállítását: folát, szelén, D-vitamin, cink.
- Tölts több időt a szaunában! Az infra szauna a legjobb – 15 percnél hosszabb idő szükséges a zsírban oldódó méreganyagok távozásához.
- Igyál minél több vizet és gyógyteát! Ahhoz, hogy a méreganyagok távozni tudjanak elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű víz/tea elfogyasztása.
Kíváncsi vagy, hogy milyen gondokat okozhat, ha a méreganyagok eluralkodnak a szervezetedben? Olvasd el a témában írt blogbejegyzésemet!