Ezen a héten a családi háztartásod 126 dkg, azaz több mint 1 kg ételt fog kidobni! Igen, jól olvastad! Ugyanis ennyi a magyar átlag…18 dkg/háztartás/nap
Mit dobunk ki?
- Készételeket: sokat főzünk, mert nem akarjuk, hogy bárki éhen maradjon, inkább kidobjuk a maradékot. Sokat is szedünk ki a tányérra, de ez egy másik történet
- Zöldséget és gyümölcsöt: túl sokat vásárolunk, és elfelejtjük megenni, illetve odaadni a családtagoknak, hogy egyék meg.
- Pékárukat: túl sokat veszünk. Ez jellemzően magyar szokás, mert mindenhez szeretünk kenyeret enni.
A friss termékek drágák lehetnek, és nincs is annál bosszantóbb, mint későn jutsz hozzá a gyümölcsökhöz és zöldségekhez, csak akkor, amikor már nem ehetők.
Milyen gyümölcsök és zöldségek kerüljenek a konyhapultra vagy a gyümölcsös tálba?
Azok, amelyek érzékenyebbek a hidegre, és valójában frissebbek maradnak, ha szobahőmérsékleten tároljuk őket!
Ezek közé tartoznak a következők:
Banán, bazsalikom, uborka, padlizsán, fokhagyma, grapefruit, zöldbab, citrom, lime, hagyma, narancs, burgonya, nyári tök, édesburgonya, görögdinnye -egészben, cukkini
Ha ezeket a gyümölcsöket és zöldségeket a hűtőben tárolod, értékes helyet foglalnak! Tartsd őket inkább a pulton. Ha jól látható helyen tárolod a termékeket, az arra is emlékeztetni fog, hogy meg kell enni őket!
A következő termékek a hűvösebb hőmérsékletet kedvelik, és tovább maradnak frissek, ha a hűtőben tárolod őket:
alma, spárga, áfonya, brokkoli, kelbimbó, káposzta, sárgarépa, karfiol, cseresznye, koriander, kukorica, sötét leveles zöldségek, szőlő, póréhagyma, saláta, petrezselyem, borsó, gránátalma, málna, eper
Egyes gyümölcsök és zöldségek szeszélyesebbek, és jobban szeretik, ha érésig a pulton tárolják őket, majd a hűtőszekrénybe kerülnek, hogy ott is maradnak felhasználásig.
Ezen -nevezzük- temperamentumos tételek közé a következők tartoznak:
sárgabarack, avokádó,kiwi,mangó, dinnye,nektarin,őszibarack, körte, ananász, szilva
Annak meghatározása, hogy a termékeket a hűtőszekrényben vagy azon kívül tárold-e, csak a csata egyik fele – a másik tényező, amit figyelembe kell venned, hogy bizonyos gyümölcsöket és zöldségeket tárolhatod -e együtt, vagy külön kell tárolnod őket.
De szerintem most ennyi elég is, irány a konyha és kezdheted is a válogatást, átrendezést. Ha pedig segítségre van szükséged, dobj egy üzenetet a hello@edinaturally.com email címre és segítek.